Czy warto inwestować w grzejniki kanałowe?

Grzejniki kanałowe to jedno z bardziej nowoczesnych rozwiązań, które możemy zastosować w ogrzewaniu naszych domów w zamian za dotychczas wykorzystywane instalacje grzejników ściennych. Jest to rozwiązanie znacznie podnoszące nasz komfort oraz obniżające koszty ogrzewania. Wynika to z podniesionej efektywności grzewczej tego typu grzejników. Przede wszystkim zaś, poprzez zmniejszenie kosztów, będą ograniczać spalanie materiału opałowego co przekłada się na niższy poziom emisji zanieczyszczeń środowiska. Ekologia zaś, w ostatnich czasach jest kwestią zdecydowanie najbardziej istotną. Warto więc zastanowić się nad tego typu rozwiązaniami, które mogą ostatecznie okazać się bardzo korzystnymi z wielu punktów widzenia.

Czym charakteryzują się grzejniki kanałowe?

Rozwiązanie to znacznie różni się od powszechnie stosowanych grzejników ściennych pod wieloma względami. Przede wszystkim ruch powietrza poprzez grzejnik powodowany jest pracą wentylatora a nie zjawiska konwekcji. Dzięki temu jest on utrzymywany na tym samym poziomie, niezależnie od temperatury czynnika grzewczego. To z kolei przekłada się na utrzymanie stałego poziomu rozprowadzania ciepłego powietrza po całym pomieszczeniu niezależnie od panujących warunków. W przypadku grzejników ściennych zaś, większą efektywność uzyskamy w przypadku większej temperatury czynnika grzewczego, kiedy to powietrze rozgrzeje się bardziej, a różnica temperatur będzie wyższa. Poza tym grzejniki kanałowe montowane są w płaszczyźnie podłogi, a więc nie blokują nam przestrzeni ścian pod oknem. Mamy więc dzięki temu większe możliwości aranżacyjne w naszych pomieszczeniach mieszkalnych. Można więc powiedzieć, iż w przypadku grzejników kanałowych, mamy do czynienia z całkiem sporymi korzyściami, toteż opcja warto jest naszego zastanowienia.

Warunki montażu grzejników kanałowych.

Bardzo ważną kwestią z naszego punktu widzenia jest także to, czy będziemy w ogóle mieć możliwość montażu grzejników kanałowych w naszym domu jednorodzinnym. Okazuje się bowiem, iż w nie każdym budynku będzie to po prostu możliwe. W tym bowiem przypadku, wymagane jest aby podłogi charakteryzowały się dość sporą grubością. Praktycznie każdy producent grzejników będzie nam w najlepszym razie dostarczać grzejniki kanałowe o wysokości 10 cm, przez co też podłogi powinny być o wiele grubsze. Tak aby po wycięciu kanałów montażowych, ich struktura nie została w żaden sposób naruszona. W większości starszych budynków, nie będziemy z tego tytułu mieć większych trudności, bowiem podłogi oraz stropy będą w nich zdecydowanie grubsze. Dlatego też, można powiedzieć, iż z warunkami zabudowy raczej nie będziemy mieć większych trudności w żadnym wypadku.

Reasumując, jeśli tylko pozwalają nam na to warunki lokalne, warto inwestować w grzejniki kanałowe, bowiem jest to rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym. Wpływającym bardzo pozytywnie na nasze środowisko naturalne, jak również gwarantującym nam lepszy poziom wykorzystania ciepła w naszych pomieszczeniach mieszkalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.