rynek nieruchomości

Czy warto kupić nowe mieszkanie?

Okres letni to czas podejmowania ważnych decyzji życiowych. Ładna pogoda sprzyja relaksowi, z większym optymizmem patrzymy na przyszłość. Przechadzając się ulicami naszych miast zauważamy zmiany w krajobrazie. Na naszych oczach wyrastają kolejne budynki mieszkalne. Wielu z nas wciąż wynajmuje mieszkania, ale w momencie, kiedy zobaczymy nowy, wyposażony we wszelkie wygody budynek, pałamy chęcią zakupu czegoś na własność.

Oferty mieszkań można znaleźć w internecie. Stron internetowych, za pomocą których szybko namierzymy wymarzone mieszkanie, jest pod dostatkiem. Można zajrzeć np. na www.taniemieszkania.pl. Wybór jest przeogromny, a to związane jest z podażą starszych mieszkań, które dziedziczymy po dziadkach. Wraz z ich śmiercią pojawia się puste mieszkanie, w którym i tak nie będziemy mieszkali, a opłaty związane z utrzymywaniem nieruchomości dodatkowo obciążają domowy budżet. Wtedy decydujemy się na jego sprzedaż. Ceny mieszkań używanych z epoki socjalizmu są zwykle niskie. Wiele zależy również od położenia nieruchomości.

Trochę Inaczej prezentuje się sprawa z mieszkaniami od dewelopera. Mieszkania te są wyraźnie droższe od mieszkań z lat np. 80-tych. Nowe mieszkania posiadają wygody nieznane w budynkach budowanych w poprzednim wieku. Większość budynków posiada parking podziemny, co jest szalenie wygodnym rozwiązaniem. Każdy mieszkaniec, który zdecyduje się na zakup miejsca postojowego w garażu podziemnym, ma ten komfort, że zawsze będzie miał gdzie postawić swoje auto, kiedy wróci z pracy. Nie trzeba też martwić się o anomalie pogodowe i koszty związane z uszkodzeniem karoserii przez grad. Oczywiście, koszt miejsca postojowego nie jest niski, ale plusy zdecydowanie przewyższają ilość minusów.

Niektórzy z nas wybierają salomonowe rozwiązanie. Polega ono na zakupie mieszkania w starszym bloku, a resztę pieniędzy inwestuje się w gruntowny remont.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.