Filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych.

Skuteczna filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych odgrywać będzie istotną rolę ze względu na realizację prac na wysokim poziomie jakościowym. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, nie znajdywały się lotne zanieczyszczenia, które mogłyby się mieszać z mgiełką i osiadać na lakierowanych płaszczyznach. Taka sytuacja negatywnie wpływałaby na jakość realizowanych prac, gdyż osiadające zanieczyszczenia na warstwach lakieru, będą znacznie je osłabiać, oraz obniżać ich poziom estetyki. Dlatego też, filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych odgrywa tak istotna rolę w tym zakresie.

 

W jaki sposób realizowana może być filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych?

Aby filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych stała na odpowiednio wysokim poziomie, należy przede wszystkim zainwestować w odpowiedniej jakości systemy filtracyjne. W zespołach nawiewno-wywiewnych, na kanałach wlotowych powietrza, należy instalować odpowiedniej klasy lakierniczy filtr kieszeniowy. Będzie on skutecznie przechwytywać nawet do 80% zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego. Dzięki temu też, do wnętrza obiektu warsztatowe nie będą przedostawać się zanieczyszczenia zewnętrzne w nazbyt dużych ilościach.

Poza tym, trzeba także zainwestować w odpowiedniej klasy filtry podłogowe i sufitowe w branży lakierniczej. Pozwolą one na przechwytywanie pozostałych zanieczyszczeń, które przedostaną się filtr kieszeniowy, oraz tych, które powstają wewnątrz obiektu. Dzięki takiemu podejściu, możliwe jest osiągnięcie wysokiego poziomu oczyszczenia powietrza wewnątrz warsztatów lakierniczych, co będzie przekładać się na podniesienie poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Dodatkowe rozwiązania dla lakiernictwa.

Warto także pamiętać o tym, iż sama filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych to jeszcze nie wszystko co można zrobić w celu osiągnięcia wyższego poziomu jakości realizowanych prac. Możliwe jest także zainwestowanie dodatkowych środków w zakup kabiny lakierniczej. Dzięki tego typu rozwiązaniom, możliwe jest osiągnięcie wyjątkowo wysokiego poziomy oczyszczenia powietrza w miejscu nakładania lakieru. Kabina lakiernicza będzie bowiem dodatkowym, wewnętrznym pomieszczeniem, które wyposażone jest w niezależny system oczyszczania oraz sprężania powietrza. Można więc powiedzieć, iż dzięki kabinom lakierniczym, filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych, będzie zawsze już stać na wysokim poziomie, co dla właściciela powinno być kwestią najważniejszą.

Podsumowanie.

Warto więc pamiętać, iż filtracja powietrza w warsztatach lakierniczych, odgrywa ważną rolę w kwestii realizacji prac lakierniczych na wysokim poziomie jakościowym. Dobrze zrealizowana filtracja powietrza, będzie zapewniać przechwycenie dużej ilości zanieczyszczeń lotnych, które mieszając się z mgiełką lakiernicza, mogłyby doprowadzić do znacznego obniżenia jakości wykonywanych powierzchni lakierniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.