lakier do auta

Lakierownie auta

Często zdarza się, że nasze auto ulegnie uszkodzeniu. Może do tego dojść wskutek wypadku lub kolizji na drodze, ale także z powodu stłuczki czy czyjejś nieostrożności na parkingu. Czasami zdarza się również, że po prostu należy już odnowić auto, ponieważ stara warstwa lakieru uległa zniszczeniu i zaczyna zagrażać jej rdza.

W takich wypadkach najczęściej konieczne okazuje się lakierowanie auta. Lakierowanie auta możemy powierzyć specjalistom. Jest to dobry pomysł, jeżeli nie potrafimy sami się tym zająć, nie posiadamy profesjonalnego sprzętu do lakierowania auta (takiego jak, na przykład, pady polerskie), albo po prostu nie mamy na to czasu. Lakierowanie nie tylko sprawi, że nasz pojazd będzie wyglądał znacznie lepiej – będzie on również chroniony przed rdzą i uszkodzeniami mechanicznymi, oraz tymi, które powoduje stałe narażanie samochodu na warunki panujące na zewnątrz – deszcz, śnieg, zmiany temperatur, czy też silny wiatr.

Odpowiedni i profesjonalny sprzęt lakierniczy jest niezbędny, aby odpowiednio polakierować auto. Używając byle jakiego, niesprawdzonego sprzętu, możemy na przykład nałożyć warstwę lakieru nierównomiernie i zbyt grubo, co nie będzie ani estetyczne, ani wytrzymałe. Należy nakładać jedną warstwę lakieru (używając, na przykład, pistoletu lakierniczego), a gdy nałożona warstwa przeschnie, należy nałożyć kolejną. Lakier można nakładać także za pomocą odpowiedniego do tego celu wałka lakierniczego, jednak jest to trudniejsze i trzeba mieć już trochę doświadczenia w posługiwaniu się tym narzędziem, aby położyć warstwę lakieru odpowiednio i równomiernie

Po zakończeniu lakierowania należy odstawić samochód w miejsce, gdzie schnąca warstwa lakieru nie ulegnie uszkodzeniu i odczekać dwa lub trzy dni, aż lakier dokładnie wyschnie. Następnie można go wypolerować przy użyciu specjalnej końcówki polerskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.