O systemach zabezpieczeń w hotelach

W dzisiejszych czasach obserwujemy znaczny wzrost przestępczości. Jest to niewątpliwie związane z rozwijającą się technologią. Z jednej strony obecne na półkach sklepowych wynalazki kuszą złodziei, którzy nie mogą ich nabyć drogą legalną. Z drugiej strony ci bogatsi i inteligentniejsi finansowo mają dostęp do nadzwyczajnej technologii, która ułatwia im dokonywanie napadów, a nie była dostępna w poprzednich dekadach.


Jednym z najbardziej ekskluzywnych i najbogatszych typów budowli – jakie stawia się w ostatnich czasach jest hotel. Z tego właśnie powodu bardzo często kuszą one złodziei. Rzecz jasna, to bardzo twardy orzech do zgryzienia, ponieważ ochrona hotelu zazwyczaj uzbrojona jest po zęby. Jednakże w obecnej epoce mafie i gangi są na porządku dziennym, przez co nawet najlepiej uzbrojeni ochroniarze muszą cały czas mieć się na baczności.

programy hotelowe4
Z tego właśnie powodu w większości takich budynków montowany jestsystem kontroli dostępu w hotelu. Jest on zazwyczaj oparty o nowoczesne karty zbliżeniowe. Alternatywnymi rozwiązaniami są kody PIN, bądź biometria. To ostatnie rozwiązanie jest jeszcze stosowane dość rzadko, co spowodowane jest wysokimi kosztami jej wykorzystania. Jednakże przez niezawodność tej metody, zapewne zostanie ona z czasem rozprzestrzeniona po wielu systemach kontroli dostępu do hotelu na całym świecie.
Dzięki tym systemom wygoda pracowników hoteli oraz jego gości jest zwiększona wielokrotnie – ponadto obiekt jest znacznie bezpieczniejszy. Z tego powodu niemożliwe dla osób nieuprawnionych staje się wchodzenie do wydzielonych stref. Jak widzimy, takie oprogramowanie dla hoteli niesie ze sobą szereg bardzo pozytywnych skutków.
To jednak nie koniec, jeśli chodzi o technologie – które wprowadzają hotelarstwo na wyższy poziom. Kolejną z innowacji pozwalających na sprawniejsze funkcjonowanie w pracy obsłudze jest interaktywny system obsługi gościa. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe staje się zarezerwowanie miejsc w hotelu na odległość za pomocą komputera lub innego urządzenia podłączonego do Internetu. Nie jest już dłużej konieczne dzwonienie i dogadywanie się głosowe. W dzisiejszych czasach wystarczy wypełnić formularz na witrynie hotelu i gotowe. Zarezerwowaliśmy sobie pokój hotelowy.

programy hotelowe5
Ponadto możemy w ten sposób na bieżąco łączyć się z obsługą hotelu – gdybyśmy mieli pewne zastrzeżenia. Zazwyczaj obecny jest na stronie firmy funkcja, która pozwala nam na natychmiastowe złożenie skargi. Sam się spotkałem z tym, kiedy zauważyłem pewnego razu, że wynajęty przeze mnie pokój jest nieposprzątany. Zawiadomiłem o tym obsługę przez Internet. Zjawiła się po zaledwie pięciu minutach, przeprosiła za kłopot i natychmiast wysprzątała całe pomieszczenie.
Jak widzimy, branża hotelarska nie przestaje się rozwijać i wcale nie zostaje w tyle – jeśli porównamy ją z innymi dziedzinami gospodarki. Jest to, rzecz jasna, pozytywny aspekt technologicznego postępu. Dzięki niemu powstają nowe miejsca pracy, co przyczynia się do redukcji bezrobocia. Miejmy tylko nadzieję, że taki stan rzeczy będzie trwał nadal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.