Trekking górski w okolicy Mont Blanc.

Jednym z głównych celów każdego pasjonata wypraw alpejskich jest bez wątpienia trekking górki w okolicy Mont Blanc. Jest to najwyższy szczyt alpejski, toteż trekking w jego okolicy będzie jednym z najbardziej ekscytujących. Nawet nie trzeba zdobywać szczytu, aby odczuć bliskość tego masywnego, wznoszącego się dumnie na wysokość 4809 m n.p.m. szczytu. Kwestią kluczową jest tutaj jednak to, aby nasz trekking górski w okolicy Mont Blanc, prawidłowo przygotować. Do wyboru mamy opcję samodzielnej organizacji wyjazdu, bądź tez skorzystania z ofert biur podróży, specjalizujących się w organizacji wyjazdów na górskie trekkingi.

W jaki sposób wybrać się na trekking górski w okolicy Mont Blanc?

W pierwszej kolejności, będziemy więc musieli podjąć decyzję odnośnie tego, czy trekking górski w okolicy Mont Blanc zorganizujemy samodzielnie, czy też skorzystamy z oferty jednego z biur podróży. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, toteż warto się przyjrzeć im nieco bliżej.

Trekking górski w okolicy Mont Blanc organizowany samodzielnie.

Samodzielna organizacja wyjazdu, będzie od nas wymagać poświęcenia sporej ilości czasu na kwestie organizacyjne. Przede wszystkim, musimy zadbać o transport, oraz zakwaterowanie i wyżywienie. Musimy też wybrać szlaki górskie, którymi mamy zamiar się poruszać. W tym celu najlepiej jest wybrać odpowiednie punkty w okolicy Mont Blanc, które chcemy odwiedzić, a następnie dopasować do nich odpowiednie trasy. Najlepiej, aby trasy uwzględniały dodatkowe atrakcje, platformy widokowe, czy też ciekawe miejsca, jak chociażby jaskinie.

W tym przypadku też, możemy liczyć na nieco niższe koszty wyjazdu, oraz zyskujemy możliwości dowolnej modyfikacji przebiegu wyprawy. W razie konieczności możemy zmienić trasę przemarszu, czy też wybrać inne opcje, aby dopasować się na przykład do zmieniających się warunków atmosferycznych.

Trekking górski w okolicy Mont Blanc z biurem podróży.

W tym przypadku, poniesiemy zdecydowanie wyższe koszty, jednak zyskamy więcej spokoju. Kwestiami organizacji wyjazdu zajmie się biuro podróży. My będziemy musieli jedynie zadbać o skompletowanie naszego ekwipunku. Decydując się na TMB – trekking w okolicach Mont Blanc z biurem podróży (TMB – Tour du Mont Blanc), będziemy mieli do czynienia też z bardziej sztywnym grafikiem. Nie będziemy mieć możliwości nadmiernych modyfikacji trasy przemarszu. Jeśli jednak nie posiadamy doświadczenia organizacyjnego, to będzie to opcją zdecydowanie najlepszą.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, wyjazd na trekking górski w okolicy Mont Blanc, będzie stawiać przed nami spore wymagania. Niezależnie od tego czy wyjazd zorganizujemy samodzielnie, czy też skorzystamy z oferty biura podróży, trzeba będzie się odpowiednio do wyjazdu przygotować. Musimy skompletować niezbędny ekwipunek, zadbać o zakup obuwia górskiego oraz odzieży. Trzeba będzie także pamiętać o przygotowaniu odzieży na zróżnicowane warunki atmosferyczne.

Jeśli jednak zadbamy prawidłowo o wszystkie kwestie, to nasz trekking górski w okolicy Mont Blanc, będzie jednym z najlepszych wyjazdów w naszej górskiej karierze. Trekking w okolicy tak wspaniałego szczytu, przy tak dobrze przygotowanych trasach, to czysta przyjemność dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.