własny biznes czy praca w salonie

Własny biznes czy praca w sieci salonów – wady i zalety

Każda osoba, która zdecydowała się na pracę w charakterze fryzjera musi podjąć decyzję co do wyboru ścieżki swojego rozwoju zawodowego. Podstawową kwestią jest wybranie miejsca, w którym będziemy pracować. Wśród najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej opłacalnych rozwiązań jest praca w sieci salonów fryzjerskich oraz założenie własnego salonu i prowadzenie działalności gospodarczej. Co jest lepszym rozwiązaniem? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Praca w sieci salonów – pewne zatrudnienie, zdobywanie doświadczenia

Większość fryzjerów (zarówno początkujących, jak i doświadczonych) poszukuje pracy w salonach fryzjerskich. Wśród dostępnych możliwości mamy prywatne punkty oraz sieci salonów, które działają na terenie całego kraju. Trzeba przyznać, że to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem. Świadectwem może być chociażby popularność jaką cieszą się oferty pracy dla fryzjerów w Jean Louis David. Dlaczego tak się dzieje? To bardzo proste – sieć salonów to ugruntowana renoma. To również możliwość pracy z doświadczonymi specjalistami, dostęp do najwyższej jakości kosmetyków oraz możliwość ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji. Co więcej, zarobki w sieciach salonów są satysfakcjonujące. Dla wielu osób znaczenie ma również stabilność zatrudnienia, która daje komfort psychiczny.

Praca we własnym salonie – niezależność, szansa na rozwój

Wielu fryzjerów, zwłaszcza tych, którzy posiadają kilkuletnie doświadczenie w zawodzie decyduje się na założenie firmy i pracę we własnym salonie. Rozwiązanie to to przede wszystkim szansa na samodzielność. Wielu fryzjerów ceni sobie niezależność oraz możliwość osiągania lepszych zarobków. Prowadzenie własnego salonu to również satysfakcja. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to droga zawodowa wymagająca od nas uporu, ciężkiej pracy oraz nakładów finansowych.

Wady, których warto być świadomym

Zarówno praca na własny rachunek, jak i praca na etacie w sieci salonów nie jest wolna od wad. Warto zdawać sobie z tego sprawę. W przypadku prowadzenia własnej działalności musimy zadbać o wiele kwestii – znalezienie idealnej lokalizacji, wyposażenie salonu, działania promocyjne. To wszystko generuje duże koszty. Co więcej, nie mamy pewności, że wydatki te szybko się zwrócą. Proces zdobywania klientów bywa trudny i czasochłonny. W tym czasie musimy mieć pieniądze na życie, opłatę składek oraz prowadzenie salonu. Niestety, to nie zawsze się udaje.

Jeśli zaś chodzi o pracę w salonie, tu również możemy znaleźć pewne wady i niedogodności. Przede wszystkim nie jesteśmy w stu procentach niezależni – musimy podporządkować się wytycznym przełożonych oraz zasadom panującym w danym salonie. Co więcej, mimo coraz większych zarobków jakimi cieszą się fryzjerzy czasem osoby prowadzące własne salony są w stanie zarobić więcej niż my na etacie.

Co więc wybrać?

Jak więc widać, każde z rozwiązań ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Na co więc warto się zdecydować? Sprawa wydaje się być prosta. Jeśli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z fryzjerstwem, nie posiadamy stałych klientów, którzy wracają tylko do nas oraz ugruntowanej renomy warto zdecydować się na pracę w jednej z cieszących się dobrą sławą sieci salonów. Doskonałym przykładem jest chociażby sieć salonów Jean Louis David. Dlaczego? Ponieważ decydując się na pracę w sieci salonów możemy zdobywać cenne doświadczenie, uczyć się i rozwijać a także przekonywać do siebie klientów. Nie musimy jednocześnie martwić się o zarobki. Dopiero gdy nauczymy się wszystkiego o sztuce fryzjerskiej, poczujemy się pewnie i zdobędziemy zaufanie klientów możemy zastanowić się nad rozpoczęciem pracy na własny rachunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.