Butelki z tworzywa sztucznego.

Na chwilę obecną, wszelkiego rodzaju butelki z tworzywa sztucznego, stanowią jedną z najlepszych opcji na dystrybucję wszelkiego rodzaju płynnych produktów. Zdecydowanie najczęściej możemy się z zetknąć z tym rozwiązaniem w przypadku dystrybucji płynnych produktów spożywczych. Wszelkiego rodzaju soki, napoje oraz woda, dystrybuowane są właśnie w plastikowych butelkach. Dodatkowo, butelki z tworzywa sztucznego, są także wykorzystywane w dystrybucji chemii gospodarczej oraz przemysłowej. Tak szerokie zastosowanie opakowań z tworzywa sztucznego wynika z ich doskonałych, w tym zakresie właściwości, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej.

Dlaczego butelki z tworzywa sztucznego są tak dobrym rozwiązaniem?

Przede wszystkim, wynika to z ich właściwości, dzięki którym dystrybuowane w nich płynne produkty są praktycznie w pełni zabezpieczone. Okazuje się bowiem, iż butelki z tworzywa sztucznego, są wyjątkowo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jakiekolwiek wypadki transportowe, nie będą prowadzić do uszkodzenia opakowania, a tym samym do zniszczenia zawartości. Dzieje się tak bardzo rzadko, w zasadzie można powiedzieć, iż w zaledwie około 1% przypadków dochodzi do jakiegokolwiek zniszczenia zawartości. Tego samego nie da się jednak powiedzieć o opakowaniach na przykład szklanych, w których przypadku, nawet 80% wypadków komunikacyjnych kończy się zniszczeniem opakowania i zawartości.

Generalnie więc, trzeba powiedzieć, iż butelki z tworzywa sztucznego, stanowią jedno ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o transport wszelkiego rodzaju produktów płynnych. Przede wszystkim zaś płynnych produktów spożywczych.

Recykling tworzyw sztucznych.

Bardzo ważną kwestią jest także to, iż butelki z tworzywa sztucznego, mogą być wielokrotnie poddawane procesowi recyklingu. Ze zużytych opakowań, wytwarzany jest granulat, z którego następnie możemy wytwarzać kolejne opakowania, lub inne wyroby z tworzyw sztucznych. Warto jednakże podkreślić, iż butelki i pojemniki z tworzywa typu PCR, nie mogą być jednak wykorzystywane do dystrybucji produktów spożywczych. W procesie recyklingu, póki co, nie jesteśmy w stanie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, toteż zachodzi zbyt wielkie ryzyko zanieczyszczenia także produktów spożywczych. Jednakże, butelki z tworzywa sztucznego z recyklingu, mogą z powodzeniem być wykorzystywane w przypadku wszelkiego rodzaju chemii gospodarczej i przemysłowej.

Generalnie, to opakowania z tworzyw sztucznych pochodzących z odzysku możemy stosować wszędzie, poza jedynie branżą spożywczą. W tym przypadku konieczne jest wytwarzanie zupełnie nowych opakowań z czystego tworzywa sztucznego.

Podsumowanie.

Ostatecznie, można powiedzieć, iż butelki z tworzywa sztucznego, stały się tak bardzo popularne właśnie dzięki swoim licznym zaletom. Ich powszechne wykorzystanie sprawia jednak, iż w zbyt dużym zakresie zanieczyszczamy plastikiem naszą planetę. Dlatego tez, powinniśmy jak najszybciej wdrożyć rozwiązania, pozwalające nam na skuteczną, selektywną zbiórkę odpadów plastikowych i na ich ponowne przetwarzanie na nowe opakowania i inne wyroby z tworzyw sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.