Jak skutecznie zastosować filtry podłogowe w lakiernictwie?

Filtry podłogowe to jedne z ważniejszych filtrów w lakiernictwie. Będą one odpowiadać za przechwytywanie dużej ilości zanieczyszczeń wewnętrznych. Oczywiście nie mogą one być jedynymi filtrami, gdyż to nie zdałoby najmniejszego egzaminu. Trzeba tutaj podejść do zagadnienia bardziej wszechstronnie. Trzeba wychwycić wszystkie zagrożenia dla jakości realizowanych prac, i zastosować odpowiednie zabezpieczenia. Największym zagrożeniem oczywiście będą zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Dlatego też, to właśnie z tymi zanieczyszczeniami należy walczyć najsilniej. W tym celu musimy wychwycić wszystkie pola, na których takowe zanieczyszczenia będą się przedostawać do wnętrza pomieszczeń lakierniczych, i odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć.

W jakim celu stosowane będą filtry podłogowe?

Filtry podłogowe w tym przypadku, będą mieć konkretne zadanie do spełnienia. Niektóre z zanieczyszczeń, unosząc się ku górze, z biegiem czasu jednak nasiąkną, czy też połączą się z innymi, przez co opadają na podłogę. Tutaj mogą być znowu podniesione przez poruszających się po warsztacie pracowników. Aby tego uniknąć, należy zastosować odpowiednio dobrane filtry podłogowe. Będą one natychmiast wchłaniać wszystkie osiadające na ich powierzchni zanieczyszczenia, nie dopuszczając tym samym do podobnego wzniesienia. Dzięki temu też, zanieczyszczenia te, nie będą miały możliwości przedostania się do strefy nakładania lakieru. Nie będą więc wywierać negatywnego wpływu na jakość i trwałość kolejnych powłok.

Musimy przecież pamiętać, iż zanieczyszczenia mieszając się ze strumieniem farby pod ciśnieniem, będą osiadać na lakierowanym podłożu. Powierzchnia lakierowana stanie się wskutek tego chropowata, mniej odporna na uszkodzenia, czy też na działania warunków atmosferycznych, jak chociażby silnych promieni słonecznych.

Filtracja powietrza doprowadzanego z zewnątrz

Bardzo ważnym aspektem będzie tutaj także zastosowanie odpowiedniej filtracji powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczeń warsztatowych. Im większą ilość zanieczyszczeń z zewnątrz, przechwycimy na tym etapie, tym lepiej będą się spisywać nasze filtry podłogowe. Nie będą one bowiem narażone na tak silne obciążenie zanieczyszczeniami. Warto tutaj podkreślić, iż w toku wentylacji pomieszczeń, możemy zastosować odpowiednie filtry kieszeniowe na kanałach wlotowych, cpo powinno zapewnić przechwyt zanieczyszczeń na poziomie, nawet do 80%. Pozostanie nam więc 20% oraz zanieczyszczenia powstające wewnątrz. Te będziemy przechwytywać właśnie za pomocą filtrów podłogowych, sufitowych oraz ściennych. Tak aby ostatecznie osiągnąć wysoki poziom czystości wewnętrznej atmosfery w pomieszczeniach warsztatowych. Zapewni nam to maksymalny, możliwy do osiągnięcia poziom jakości realizowanych prac, co w tym przypadku będzie kwestią najważniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.