leczenie kanałowe

Jak wygląda leczenie kanałowe zęba?

Zawsze ludzie najbardziej boją się tego, co jest dla nich kompletnie obce. Jeśli więc nigdy wcześniej nie miałeś wykonywanego leczenia kanałowego, raczej niechętnie się mu poddasz. Boisz się, że nawet nowoczesna stomatologia nie zaproponuje Ci skutecznych i długotrwale działających środków znieczulających, dzięki którym na fotelu dentystycznym mógłbyś się choć trochę uspokoić.

Jeśli jednak sam dowiesz się teraz, jak w ogóle przebiega takie leczenie kanałowe (sam zabieg z kolei wykonasz np. tutaj: stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/), przestanie być ono dla ciebie czymś okropnym i niepokojącym. Oczywiście istnieją różne metody wykonywania tego zabiegu. Najlepiej więc porozmawiaj na spokojnie ze swoim dentystą i od niego dowiedz się, co będzie on robić w Twojej jamie ustnej. Cały zabieg zawsze rozpocznie się otwarciem komory zęba. Wtedy właśnie chora miazga zostanie usunięta (może być to robione w znieczuleniu miejscowym, jeżeli miazga jest dalej żywa). Następnie dentysta zajmie się opracowywaniem kanału. Specjalistycznymi przyrządami opłucze je i usunie całą miazgę kanałową wraz z zalegającymi w niej toksynami. Kolejny krok to osuszanie kanałów, które musi być przeprowadzone bardzo dokładnie. Po nim następuje wypełnienie kanałów, czyli uzupełnienie ich odpowiednimi materiałami biozgodnymi. Tutaj dentysta może zastosować wiele różnych metod i technik – sam o nie zapytaj, jeśli jesteś nimi zainteresowany. Całe leczenie kanałowe zakończy się natomiast wypełnieniem zęba odpowiednio dopasowanymi materiałami kosmetycznymi.

Pomyśl tylko, jak wiele osób musiało się już poddać leczeniu kanałowemu. Ten zabieg nie jest niczym nowym w świecie medycznym, ponieważ przeprowadza się go w gabinetach stomatologicznych już od wielu lat. Nie martw się, że coś może w nim pójść nie tak. Jeśli wykona go na twoich zębach doświadczony dentysta, na pewno będziesz zadowolony z przebiegu całej wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.