Realizacja prac wyburzeniowych przy pomocy młota do ładowarki.

Młoty hydrauliczne do koparek, ładowarek czy też nawet miniładowarek, to obecnie coraz bardziej popularne narzędzia do prac w firmach ogólno budowlanych. Przede wszystkim, są to nowoczesne rozwiązania technologiczne, poszerzające możliwości wyżej wymienionych maszyn ciężkich, pozwalające nam na wykorzystanie ich w pracach wyburzeniowych. Niemniej jednak warto tutaj podkreślić, iż młoty hydrauliczne mogą być także stosowane w wielu innych okolicznościach. Np. po zastosowaniu odpowiedniego adaptera, mamy możliwość wbijania przy jego pomocy słupków i profili zbrojeniowych do gruntu. Warto tutaj ogólnie przyjrzeć się kwestii zastosowania tego typu sprzętu, bowiem w wielu przypadkach okazuje się bardzo pomocny w codziennej pracy ekipy budowlanej.

Młot do ładowarki kołowej.

Zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest instalacja młota hydraulicznego na ramieniu dużych ładowarek oraz koparek kołowych. W przypadku maszyn największych, a więc koparek gąsienicowych o masie do 20t, będzie to rzadko spotykane i jedynie w przypadku realizacji wyburzeń na bardzo dużą skalę. Jeśli zaś chodzi o maszyny średniej wielkości, to praktycznie każde przedsiębiorstwo budowlane będzie posiadać swoje własne maszyny tego typu, a z biegiem czasu, wraz z pojawianiem się takiego zapotrzebowania, będzie także inwestować w młot do ładowarki, czy też koparki. Warto tutaj przyjrzeć kilku podstawowym kwestiom odnośnie zakupu, instalacji i eksploatacji młotów hydraulicznych, aby mieć świadomość wszystkich wymagań, jakie stawia przed przedsiębiorcą, posiadanie i wykorzystywanie młota hydraulicznego do ładowarki.

  • Dobór odpowiedniego młota hydraulicznego – w tej kwestii najlepszym rozwiązaniem jest zawsze wybór autoryzowanego dostawcy, który będzie posiadać wszelka wiedzę w tym zakresie. Pozwala to na skuteczne dopasowanie młota do typu posiadanej maszyny.
  • Instalacja młota w ładowarce – polegająca na zdjęciu z ładowarki jej standardowej łyżki i montaż na ramieniu młota hydraulicznego. Do każdego młota będzie dostarczony także odpowiedni adapter umożliwiający jego montaż na różnych modelach ładowarek. Jest to wygodne, bowiem producentowi łatwiej wykonać kilka adapterów do popularnych maszyn, niż kilka modeli całych młotów.
  • Eksploatacja młota do ładowarki – to już kwestia jego prawidłowego wykorzystania w codziennej pracy oraz konserwacji. Każdy młot będzie posiadać swoje wytyczne w kwestii konserwacji, toteż tutaj przede wszystkim trzeba przestrzegać wytycznych producenta, aby młot mógł pracować długo i wydajnie.

Młoty hydrauliczne w minikoparkach.

młot hydrauliczny do minikoparkiBardzo często spotykaną na placach budowy maszyną jest także minikoparka, toteż trudno byłoby tego faktu nie wykorzystać, i nie wyprodukować małych wersji młotów hydraulicznych, dopasowanych do tego rodzaju maszyn. Oczywiście młot do minikoparki będzie charakteryzować o wiele mniejsza energią uderzenia, niż ma to miejsce w przypadku młotów do dużych maszyn, niemniej jednak w wielu kwestiach, będzie to rozwiązaniem bardzo pomocnym. Idealnym przykładem zastosowania młota do minikoparki będzie sytuacja, w której realizowane są wykopy pod nowe linie wodociągowe lub kanalizacyjne. Bardzo często w trakcie realizacji tego typu prac, można natrafić na różnorodne przeszkody gruntowe, w postaci starych konstrukcji betonowych, czy też nawet większego sortymentu skał, których nie sposób pozbyć się z gruntu. W tego typu przypadkach, młot do minikoparki sprawdzi się wyśmienicie, bowiem jego energia uderzenia, pozwoli nam na skuteczne rozkruszenie przeszkody celem jej wydobycia z gruntu. Młoty w minikoparkach charakteryzują się kompaktową budową, przez co też praca w wąskich wykopach będzie jak najbardziej realna do przeprowadzania.

Podsumowanie.

Reasumując, można tutaj z całą stanowczością stwierdzić, iż młoty hydrauliczne, zarówno te stosowane w dużych ładowarkach i koparkach, jak i młoty do minikoparek, stanowią bardzo przydatne narzędzia w firmach budowlanych, które przyczyniają się do znacznego podniesienia ich efektywności. W wielu zaś przypadkach po prostu są jedynym rozwiązaniem, którego zastosowanie będzie umożliwiać kontynuację prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.