trening brzucha - elektrostymulacja

Wymarzona sylwetka dzięki elektrostymulacji

Trening EMS (czyli taki, w którym korzystamy z elektrostymulatora) ma na celu pobudzenie mięśni różnych części ciała do pracy, co zapewnia właśnie elektrostymulacja tychże mięśni. Polega on na użyciu nowoczesnej technologii wykorzystywanej do spalania tkanki tłuszczowej. Jest to naprawdę skuteczne rozwiązanie, gwarantujące niezłe efekty. Elektrostymulacja jest także stosowana do wymuszenia aktywności w mięśniach zastałych przez dłuższy czas, na przykład po złamaniach czy innych urazach.

Elektrostymulację prowadzą trenerzy na siłowniach, gdzie osoba ćwicząca podłącza do siebie specjalny strój wyposażony w elektrody. Pomagają one mózgowi wysyłać impulsy do poszczególnych mięśni. Dzięki takim działaniom mięśnie działają (prawie) tak samo jak podczas „normalnego” treningu. Jednakowoż impulsy trafiające do mózgu przesyłane są z dużo większą skutecznością.

Chcąc to dokładniej zobrazować, elektrostymulacja wysyłając wcześniej wspomniane impulsy doprowadza do skurczu określonego mięśnia (czy też całej grupy mięśni). Należy pamiętać, że każdy taki skurcz wiąże się z pracą wymagającą dostarczenia odpowiedniej ilości energii! Aby pobudzić określone mięśnie do pracy potrzebny jest jakiś bodziec, dostarczany im poprzez nerwy motoryczne.

Elektrostymulacja mięśni polega właśnie na dostarczeniu takiego bodźca oddziałującego na dany mięsień, który nie jest w stanie określić skąd takowy bodziec pochodzi. Zaczyna on pracę zgodnie ze stymulacją, odpowiednio ustawionego, elektrostymulatora. Najważniejszą rolą tej metody jest rozbudowa tkanki mięśniowej. Można wykorzystywać ją wspomagająco, w szczególności jeżeli naszym celem jest wyrzeźbienie zdumiewającej sylwetki.

Siłownie to nie jedyne miejsca, gdzie możemy skorzystać z takiej usługi czy zabiegu. Gdzie jeszcze jej szukać? Koło Poznania w placówce gabinetu medycyny informacyjnej INNmed.pl – elektrostymulacja także stanowi jeden z dostępnych zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.